Kontakt

Strona główna

CHKS  ŁÓDŹ  - KKS WŁÓKNIARZ

24 : 31   ( 8 : 15 )

Mecz pomiędzy tymi drużynami był najważniejszym meczem ligi  młodzików tego sezonu. Zespół „Włókniarza” aby awansować z pierwszego miejsca do Mistrzostw Polski młodzików musiał wygrać to spotkanie, a CHKS aby zapewnić 1 miejsce w tabeli także musiał zdobyć komplet punktów.

Gra zaczęła się ostro już od pierwszej minuty spotkania, zawodnicy z Konstantynowa nacierali cały czas na bramkę przeciwnika zdobywając od pierwszych minut przewagę. Rewelacyjnie bronił J. Biernat , a zawodnicy z Łodzi nie mogli się „wstrzelić” w naszą bramkę. Szybkie kontry ,dobra gra obronna i idealna gra K. Dzikowskiego na kole powoli rozbijała zespól gospodarzy. Drugi oddech w tym meczu  złapał M. Kaczorowski , który poprawiał z minuty na minutę bilans rzuconych goli. Pierwsza połowa całkowicie pod kontrolą zespołu „Włókniarza” zakończyła się prowadzeniem aż 7 golami. Po zmianie stron, reprymendach trenerów zaczęła się gra o wszystko. Gra męska, nerwowa, dośc ostra nad którą nie mogli zapanować sędziowie dopuszczając do ostrej walki. Zaczęły się sypać kary wykluczeń, wykluczeń pierwszą czerwoną kartkę ujrzał M. Augustyniak, który brutalnie faulowany przez zawodnika CHKS  nie powstrzymał  napięcia nerwowego. Wcześniej karany już wykluczeniami 2 minut  M. Cieślak został również usunięty z boiska /czerwona kartka i kara podwójnych 2 minut/. Graliśmy dość długo w osłabieniu , lecz gospodarze nie wykorzystali tej szansy niwelując jedynie wynik o 1-2 gole. Duży zapas rzuconych goli  z pierwszej połowy całkowicie podłamał zespół z Chojen. Dochodziło jeszcze do wielu przepychanek za które sędziowie usuwali z boiska pokazując czerwony kartonik /zawodnik CHKS/. W ostatnich minutach  nerwowość dała się jeszcze więcej we znaki i o mały włos P. Drelich zostałby usunięty z boiska. Konstantynowianie  dociągnęli wynik do końca spotkania zapewniając sobie 1 miejsce w tabeli i prawie pewny awans do MP /po pokonaniu w niedzielę Elektronika Łódź/. Zawodnicy z Łodzi aby grać w MP   muszą w niedzielę wygrać mecz z Tomaszowem. Porażka tej drużyny premiuję zespół z Piotrkowa jeśli ten pokona Wieluń. Czekamy już spokojnie na te spotkania , my natomiast jedziemy do Łodzi na mecz z Elektronikiem / zespołem z końca tabeli

WŁÓKNIARZ: Dzikowski (5),Kaczorowski (4),Augustyniak (8),Cieślak (3),Jencz (1),Pertkiewicz (1),Drelich (6),Całkowski(2)

Zapraszam sympatyków piłki ręcznej do wpisywania się w Księga Gości oraz wydawania swoich opinii na temat rozgrywanych meczy i zawodników.